Madeira - Atlanto perlas

Madeira – nuostabi, egzotiška gamta garsėjanti Portugalijos sala, vadinama Atlanto vandenyno perlu. Vertingiausia, ka gali parsivežti iš kelionės po Madeirą, yra įspūdžiai ir orchidėjos. Svaiginantys kalnų aukščiai, atsiveriančios bedugnės ir Atlanto vandenyno melsvumas nepalieka abejingų.

Madeira nuo Afrikos žemyno yra nutolusi 500, o nuo Europos – 1000 kilometrų. Sala nedidelė, jos plotas apie 740 kvadratinių kilometrų. Madeira atrasta 1419 metais. Portugalai buvo pirmieji salos kolonizatoriai, pradėję  joje plėtoti prekybą  ir jūrininkystę. Būtent Madeiroje  Kristupas Kolumbas mokėsi navigacijos ir planavo kelionę.

Saloje į akis krenta  bananų plantacijos,čia spaudžiamas visame  pasaulyje garsus Madeiros vynas. Tačiau pagrindinis salos gyventojų  pragyvenimo šaltinis yra turizmas. Po salą keliauja daugiausia europieciai – anglai, lenkai, vokieciai, skandinavai, portugalai. Didesnis smėlio papludimys čia yra tik vienas - jis supiltas iš atvežto smėlio. Norintiems grožėtis gamta, nebijantiems per dieną nueiti ar nuvažiuoti ne vieną dešimtį kilometrų, Madeira yra įdeali poilsio vieta.

Čia puikus klimatas: dėl  Atlanto vandenyno vėsos vasaros čia nebūna labai karštos.  Visus metus oro temperatūra Madeiroje svyruoja tarp 19 ir 25 laipsnių šilumos. Tikro lietaus beveik nebūna. Jei salos vienoje pusėje  lyja, tai, kaip taisyklė, kitoje pusėje kaitina saulute. Pakilus, i kalnus kabo tirštas rūkas, krenta dulksna. Drėgmės daug, todėl augmenija įspūdingai žalia.

Iš lygumų atvažiavusiam turistui labai neįprastai atrodo Madeiros reljefas. Tiesaus, nekalnuoto keliuko čia neįmanoma rasti net miesteliuose. Net tuneliai vingiuoti. Vietinių gyventojų nameliai įkurdinti kalnų terasose, čia pat kelių žingsnių sklypeliuose auga bananai, vynuogės, cukranendrės.

Idomiausias turistų užsiemimas Madeiroje yra vaikšcioti levadomis – vingiuojančiais takeliais šalia kalnuose irengtų drekinimo kanalų. Tik eidamas levadomis gali pamatyti tikrą Madeiros gamtos groži, išvysti iki šiol išlikusį pirmykštį laurų mišką, gausybę niekur kitur nematytų augalų.

Valstybinė kalba Madeiroje portugalų, bet vietiniai gyventojai puikiausiai kalba angliškai, prancūziškai. Salos gyventojai nepaprastai malonus, besišypsantys ir mandagūs – jokio įkyrumo, jokio nereikalingų paslaugų siūlymo.

Restoranuose labai didelis žuvies patiekalų pasirinkimas. Su malonumu turistai skanauja išskirtinį Madeiros vyną.

Iš Vilniaus į Madeirą skrydžiai užsakomaisiais reisais bus vykdomi gegužės mėnesį.

Keliones galima užsakyti jau dabar adresu Tilžės g. 15, Klaipėdoje ar elektroniniu paštu info@relaksturas.lt . Telefonas pasiteiravimui (846) 250014.Degantys pasiūlymai
310 €
460 €
Birželio 9 d., 6 nakv.,  AI,  Drita 5-*
330 €
360 €
Liepos 10, 14, 17 d., 6 nakv.,  AI,  Justiniano Club...
303 €
329 €
Birželio 11 d. Pažintinė kelionė su poilsiu prie Adrijos jūros....
279 €
425 €
Birželio 16 d., 7 nakv., HB/AI  Roselands Hotel 3*

Aerouostų ekspresas - keleivių vežimas į Vilniaus oro uostą kasdien!


El.paštas pasiteiravimui: info@relaksturas.lt